Pavel Mises

Kdo jsem?

Lidská bytost mužského pohlaví, stará 35 let, 4 měsíce a 13 dní.

Na internetu se vyskytuji pod přezdívkami dqd (kdysi dávno jako ShadoW) a míval jsem příjmení Dvořák. Mé současné příjmení se skloňuje podle vzoru „muž“ (tudíž správné oslovení je „Pavle Misesi“) a vyslovuje se jako [ˈmiːzəs], tedy zhruba jako mízes.

Kde jsem?

V současnosti přebývám v Brně, kde jsem se i narodil.

Čím se zabývám?

V roce 2018 jsem získal inženýrský titul z oboru Finance se zaměřením na Finanční trhy a investice na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. Má diplomová práce byla na téma Finanční trhy a Brexit, vedla ji paní doktorka Dagmar Linnertová, které tímto děkuji.

Jsem také od roku 2012 držitelem magisterského titulu z Aplikované informatiky na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Ve stejném oboru jsem na začátku roku 2010 získal bakalářský titul. Téma mé bakalářské závěrečné práce znělo Syntactic analysis and type evaluation in Haskell, vedoucím byl Vašek Brožek, jemuž jsem za jeho pomoc velice zavázán. V navazujícím magisterském studiu jsem s pomocí pana Škarvady napsal práci nazvanou Web applications in Haskell, za což mu děkuji.

Jsem programátor.

V současnosti si mě můžete najmout jako IT konzultanta (IČO 04875231).

Psal jsem kód pro Pingdom jakožto zaměstnanec firmy SolarWinds.

Dělal jsem také specialistu skladových procesů v logistické firmě FIEGE.

Pracoval jsem necelé dva roky pro největší českou internetovou společnost Seznam.cz.

Kromě toho jsem byl mnoho let zaměstnán ve firmě zabývající se německými překlady.

V jarních semestrech let 2010 a 2011 jsem vyučoval předmět Seminář z funkcionálního programování.

Jednou až dvakrát do měsíce jsem dělal DJ na rockotéce brněnského klubu Faval. Protože tam rockotéky zrušili, občas jsem pouštěl hudbu v klubu Melodka.

Občas jsem vyráběl web pro nějakého svého známého.

Vyráběl jsem titulky pro seriál South Park a zároveň měl na svědomí největší český web o tomto seriálu (nyní je to mrtvý projekt).

Spolupracoval jsem také se slovenským webem o seriálu Futurama, dokud ještě žil.

Také jsem býval webmaster serveru o funkcionálním programovacím jazyku Haskell.

Kromě Haskellu mám rád i programovací jazyk Python (např. webový framework Django, IRC bot Supybot). O Djangu jsem na serveru Zdrojak.cz publikoval seriál.

Tu a tam přispívám do anglické a české verze encyklopedie Wikipedia.

V letech 2009 až 2021 jsem se angažoval ve Svobodných (do roku 2019 Strana svobodných občanů). V roce 2010 jsem za tuto stranu kandidoval do Poslanecké sněmovny a do zastupitelstva městské části Brno-Žabovřesky. Poté v roce 2012 do zastupitelstva Jihomoravského kraje, o rok později opět do Poslanecké sněmovny a poté i do zastupitelstva městské části Brno-střed. V roce 2016 podruhé do zastupitelstva Jihomoravského kraje. V roce 2017 znovu do Poslanecké sněmovny. Až teprve v roce 2018 se mi podařilo uspět v komunálních volbách a v rámci koalice ODS s podporou Svobodných jsem se stal zastupitelem městské části Brno-střed. V průběhu času jsem pro Svobodné vykonával různou činnost: správce facebookové stránky, předseda Volební komise (pomáhal jsem dávat dohromady volební systém Svobodných) a člen Republikového výboru.

Jako součást výkonu mandátu zastupitele městské části Brno-střed jsem se stal předsedou dopravní komise a členem finančního výboru a také komise pro správu bytových domů. Kromě toho jsem i členem dopravní komise Rady města Brna a místopředsedou dozorčí rady Brněnských komunikací.

Od roku 2016 jsem zapojen do činnosti spolku Brno autem, který pomáhá bránit se řidičům v Brně a okolí před zlovůlí úřadů. O činnosti našeho spolku vyšel článek ve Světě motorů.

V roce 2019 jsem se stal ředitelem výzkumu Liberálního institutu, think tanku založeného na podzim roku 1989.

Před mnoha lety (2003 a 2004) jsem udělal dvě Counter-Strike videa, nazvaná Pepik: the Movie. Také jsem zkusil vytvořit soutěžní anime music video (Deunan) pro Animefest 2009 — zasloužené poslední místo.

A mnoha dalšími věcmi…

Co mě baví?

Filmy.

Hudba.

Knihy.

A další…

Jak mě zastihnout?

E-mail: id@dqd.cz

IRC: nick dqd na serverech ircnet a freenode

Jak vypadám?

Zhruba takhle:

Občas mluvím na veřejnosti

Proč zrovna http://dqd.cz/?

Je to taková malá pocta mé oblíbené počítačové hře Doom (zejména mě bavilo hrát první a druhý díl), kde byl cheat pro nesmrtelnost IDDQD. Ten vznikl složením názvu vývojářské firmy (ID Software) a zkratky fiktivního vysokoškolského spolku Delta-Q-Delta, který vymyslel Dave Taylor, jeden z tvůrců Dooma. To Q v názvu je od slova quit — spolek tak měl sdružovat neúspěšné studenty. Je to velice krátké a zapamatovatelné, proto jsem to začal používat i jako přezdívku na IRC a jinde. Úžasnou hru Doom nám připomíná griffinova stránka.

Poslední provedená úprava: 8. 2. 2021

dqd